Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Německo

Německo

Navštivte zemi plnou jezer, řek, kanálů, gastronomického pokušení a kultury, která Vás pozvedne na duši.

Navštivte zemi plnou jezer, řek, kanálů, gastronomického pokušení a kultury, která Vás pozvedne na duši.

 • Meklenbursko (Mecklenburg)

  Meklenbursko (Mecklenburg)

  Síť nádherných jezer s průzračnou vodou a řek v Meklenbursku na severovýchodě Německa nabízí idylické plavební trasy oblíbené u příznivců jachtingu a vodních sportů stejně jako u rybářů. Vodní cesty jsou lemované středověkými hrázděnými vesnicemi.

 • Braniborsko (Brandenburg)

  Braniborsko (Brandenburg)

  V Brandenburském regionu jsou základny v Postupimi (Potsdam) výborným výchozím místem pro návštěvu Berlína

 • Rujána a Bodden

  Rujána a Bodden

  Rujána, německy Rügen je největší ostrov v Německu. Leží v Baltském moři, na severovýchodním okraji spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. 

 • Spreewald

  Spreewald

  Dolní Lužice Spreewald nebo také Blata či dolnolužicky Błota vznikla v místě ledovcového údolí, které utvářely ledovce z doby ledové. 

 • Šlesvicko-Holštýnsko

  Šlesvicko-Holštýnsko

  Šlesvicko-Holštýnsko: přímořské klima, vítr a duny Báze Lübeck nacházející se v blízkosti města Hamburk je skvělým startovním bodem pro poznávání severního Německa.

 • Řeka Mosela

  Řeka Mosela

  Řeka Mosela, jejíž název v překladu znamená "malá Máza", protéká třemi evropskými zeměmi a není zrovna "malá". Její tok je dlouhý více než 500km. 

Oblast pro plavbu, která se rozkládá na severovýchodě Německa, v někdejším Prusku. Dnes se jedná především o spolkové země Meklenbursko a Braniborsko. Objevíte zde pestrý koberec složený z jezer, lesů a luk. Jezero Müritz je největší v Německu a je součástí národního parku Müritz. Perfektní místo pro dovolenou na hausbótu!

Ideální místo pro rodiny

Je tam mnoho stezek pro pěší turistiku i cyklostezek, které můžete během Vaší dovolené na lodi objevovat. Milovníci historie by si měli po kanálech zajet do Berlína a navštívit tam velkolepé historické památky a četná muzea, kde můžete obdivovat nejednu památku antického světa. Můžete navštívit i Postupim, součást světového kulturního dědictví UNESCO.

Kam se v Německu podívat?

Pokud se vypravíte do Braniborska, tak zde můžete objevit historická středověká města nebo rozlehlá vřesoviště zařazená do seznamu biosférických rezervací UNESCO. Mezi nejkrásnější místa patří údolí kolem řeky Labe. Navštívit byste také měli Postupim, Neuruppin nebo město Lübben. Všehna tato místa můžete objevovat z pohodlí paluby jedné z námi nabízených lodí.

Mějte prosím na paměti

Pro dovolenou na hausbótu v Německu je zčásti nutné mít řidičský průkaz! Pro vodní cesty v Berlíně je potřebné oprávnění k řízení sportovních lodí ve vnitrozemských vodách. Na přání si můžete najmout kapitána, který Vás doveze až do míst, kde už oprávnění nepotřebujete.

 

 

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 848 736 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás